Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość weryfikacyjną.
E-Sklep Holiday online Pogoda Live Holiday Park & Resort

Weekend majowy nad Bałtykiem. 4 pomysły, jak go wykorzystać

Bałtyk to popularny kierunek wyjazdów turystycznych, także tych przed wysokim sezonem. I nic w tym dziwnego. Majówka nad morzem to doskonały sposób, by odpocząć i zregenerować siły lub też skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty turystycznej. Nie masz planów na długi weekend? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak ciekawie spędzić majówkę nad Bałtykiem

Weekend majowy nad Bałtykiem – wakacje z klimatem

Długie weekendy Polacy najczęściej spędzają poza domem – taki wniosek wynika z ubiegłorocznego raportu CBOS. W rankingu najczęściej wybieranych kierunków na szczycie listy od lat utrzymuje się Bałtyk. Urlop nad polskim morzem spędza już co czwarty turysta wypoczywający w kraju. I trudno się temu dziwić – na liczącym aż 500 km wybrzeżu nietrudno znaleźć szerokie, piaszczyste plaże czy spokoje i urokliwe zakątki.

Weekend majowy spędzony nad Bałtykiem nie musi jednak ograniczać się tylko do plażowania. W nadmorskich kurortach na turystów czeka wiele ciekawych atrakcji, z których można skorzystać także przed wysokim sezonem. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby uwielbiające aktywny wypoczynek,  jak i Ci, którzy chcieliby skorzystać ze specjałów nadmorskiej kuchni. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczny długi weekend, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Plażowanie  - nie tylko leżenie na piasku

Początek maja to czas, gdy nad morzem można liczyć na kilka słonecznych dni. Warto zatem wykorzystać je, by chwilę odpocząć na plaży i powdychać wzbogacone jodem powietrze. Choć temperatura może jeszcze nie sprzyjać błogiemu wylegiwaniu się na piasku, to jednak z pewnością okaże się idealna do spacerowania brzegiem morza. Jeśli spędzasz urlop z małymi dziećmi, możesz śmiało odwiedzić przybrzeżne place zabaw, lub skorzystać z  oferty kulturalnej. W wielu nadmorskich kurortach podczas tegorocznej majówki zaplanowano szereg atrakcji. Osoby, które zarezerwowały domki Kołobrzeg, z pewnością będą miały niejedną okazję, by spędzić tegoroczny weekend majowy w ciekawy sposób. 

Aktywny wypoczynek dla rodzin. Coś dla miłośników sportów wodnych

Na wielu przybrzeżnych zatokach i jeziorach, panują doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów wodnych. Jeśli zatem lubisz aktywnie spędzać czas, majówka nad morzem będzie doskonałą okazją, by zapisać się na krótki kurs wind- lub kitesurfingu. Na początku maja woda w Bałtyku może być jeszcze zbyt zimna, by zażywać morskich kąpieli. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy pływania muszą zrezygnować z tej formy aktywności. Rezerwując pobyt w ośrodku Niechorze noclegi z basenem, będą mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich warto wspomnieć chociażby o dużym basenie zewnętrznym z podgrzewaną wodą!

Wycieczki po okolicy. Najciekawsze atrakcje nad Bałtykiem

Weekend majowy nad Bałtykiem może okazać się nie lada gratką dla miłośników jednośladów. Wzdłuż Pomorza przebiega bowiem jedna z najpiękniejszych  i najdłuższych tras rowerowych w Polsce – Velo Baltica. Ścieżka rozpoczyna się w Świnoujściu i prowadzi aż do Elbląga. Choć liczy ona ponad 500 km, to jednak nie trzeba pokonywać jej w całości. Jej poszczególne odcinki doskonale nadają się bowiem na krótkie, jednodniowe wycieczki po okolicy. Osoby, dla których punktem wypadowym będą apartamenty Rowy, mogą na rowerze zwiedzić Słowiński Park Narodowy lub też wybrać się do pobliskiej Ustki.  Wśród ciekawszych atrakcji, jakie znajdują się na trasie Velo Baltica, wymienić warto jeszcze:

●       Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach,

●       Promenadę Przyjaźni w Mielnie

●       latarnię morską w Jarosławcu

●       molo w Orłowie.

Kulinaria nad Bałtykiem. Poznaj smaki regionu

Majówka nad morzem jest również świetną okazją do skosztowania lokalnych specjałów. Kuchnia pomorska słynie z wielu wyjątkowych dań łączących polską, szwedzką i duńską tradycję kulinarną. Jeśli lubisz poznawać nowe smaki, koniecznie spróbuj takich dań, jak chociażby:

●       zupa rybna,

●       kiszka szwedzka,

●       półgęsek,

●       tatar ze śledzia

●       stek z łososia.

Czy wiesz już, jak spędzić weekend majowy nad morzem?

Początek maja to czas, gdy można już liczyć na piękną pogodę. Warto zatem spakować walizkę i spędzić parę dni poza domem. Mamy nadzieję, że w naszym poradniku udało Ci się znaleźć kilka ciekawych pomysłów na to, jak spędzić majówkę nad morzem. Jeśli jednak nadal się wahasz, koniecznie przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu. Znajdziesz tam m.in. poradnik, w którym omawiamy najciekawsze atrakcje nad Bałtykiem!

Zobacz także

Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem