Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość weryfikacyjną.
E-Sklep Holiday online Pogoda Live Holiday Park & Resort

Bilard, cymbergaj czy piłkarzyki. Co jeszcze spotkasz w naszych salonach gier?

Chcesz miło spędzić czas z dziećmi, gdy pogoda nie sprzyja na plażowanie? A może marzysz o tym, żeby cofnąć się w czasie do lat 90., kiedy cymbergaj był jedną z najpopularniejszych rozrywek w turystycznych miejscowościach? Tego lata zajrzyj do salonów gier nad morzem i nie tylko, a rozrywce nie będzie końca. Co można robić w takich miejscach? Odpowiadamy.

Salony gier, czyli kultowa rozrywka. Warto tu zajrzeć!

Salony gier to miejsce, w którym można się rozerwać i miło spędzić czas – również z dziećmi i wtedy, gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja opalaniu się czy pływaniu. Tego typu lokale dają możliwość wspólnego spędzania czasu i kolekcjonowania niezapomnianych chwil. Bez względu na to, czy jesteś fanem kultowego cymbergaja, czy gier siłowych, właśnie w salonach gier spełnił swoje marzenia o atrakcyjnej rozrywce. 

Salony tego typu zlokalizowane są w wielu turystycznych miejscowościach, między innymi nad morzem czy w górach. Oferują nie tylko spory wachlarz gier, ale też wygodne, nowocześnie urządzone przestrzenie, przyjazną atmosferę i pomocny personel, który służy radą i wsparciem. Co ważne, wcale nie trzeba być mistrzem gier zręcznościowych czy wyjątkowo sprawnym sportsmenem, żeby wziąć udział w zabawie i czerpać z niej przyjemność – tutaj absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie, a wiek i doświadczenie nie będą mieć żadnego znaczenia.

Czy wiesz, że:
Salony gier to idealne rozwiązanie nie tylko dla znudzonych i potrzebujących atrakcji maluchów. Takie lokale często odwiedzają też chociażby uczestnicy wieczorów panieńskich bądź kawalerskich.

Popularne atrakcje w salonach gier: cymbergaj, piłkarzyki i bilard

Jednym z tych urządzeń, które stanowią charakterystyczny element wyposażenia salonów gier, jest stół do cymbergaja. To popularna gra zręcznościowa, której zasady są stosunkowo proste: zawodnicy stają po dwóch stronach stołu o metalowej blacie i próbują strzelić gola, pojedynczo odbijając krążek specjalnymi “rakietkami” bez ich odrywania od powierzchni blatu. Charakterystyczne dźwięki tej gry są tak wpisane w klimat salonów gier, że trudno je sobie bez nich wyobrazić.

W salonach gier można też zagrać w inne, niezwykle popularne gry, czyli piłkarzyki oraz bilard. Ich zasad chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – warto jednak wspomnieć, że bardziej od zwycięstwa liczy się w przypadku tych rozgrywek przyjemność ze spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną oraz ekscytacja, jaką budzą te dwie aktywności.

Symulatory i gry siłowe, czyli rozrywka w salonach gier dla każdego

Ciekawym elementem wyposażenia wielu salonów gier są też nowoczesne symulatory, uwielbiane przede wszystkim przez miłośników gier wideo, przede wszystkim tych motoryzacyjnych. Dzięki takiemu urządzeniu możesz wyobrazić sobie, że bierzesz udział w wyścigu, stuningować swój pojazd czy podziwiać lokalizacje wymyślone przez projektantów gier. Tu emocje i dynamika liczą się bardziej niż jakiekolwiek umiejętności, więc mniej doświadczeni powinni po prostu… wyluzować i cieszyć się z rozrywki. Podobną zabawę gwarantują w salonach gier także gry wideo i strzelanki, zwłaszcza te oparte na motywach z kultowych filmów (na przykład “Obcy” czy “Transformers”). Warto przetestować też swoją kondycję za pomocą gier siłowych, na przykład takich z workiem bokserskim, który trzeba uderzyć pięścią. Ta rozrywka, pobudzająca adrenalinę i potrzebę rywalizacji, nie bez przyczyny jest głównym obiektem zainteresowania, zwłaszcza wśród panów.

Rozrywka dla najmłodszych – bujaki i nie tylko

Wiele salonów gier posiada też specjalne atrakcje dla najmłodszych – dzięki temu całą rodziną można dobrze spędzić czas. Najmłodszym dedykowane są na przykład specjalne bujaki o ciekawych, zachęcających kształtach, a starszym – chociażby strzelanki wodne. Jeśli salon gier jest elementem większego centrum rozrywki, można poszukać też trampolin, basenu z kulkami czy autodromu – wszystko zależy od konkretnego miejsca. 

Szukając noclegu dla całej rodziny na urlop, warto wziąć pod uwagę lokalizacje, w których nie zabraknie ciekawej rozrywki dla najmłodszych. Przykładem są chociażby atrakcje Holiday Park – w obiektach znaleźć można salony gier, ale też małpie gaje, place zabaw czy dmuchane zamki.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi nie przejdziesz obojętnie obok salonu gier i docenisz jego potencjał w dostarczaniu rozrywki każdemu: maluchom i dorosłym, osobom doświadczonym i takim, które przy stole do cymbergaja znalazły się pierwszy raz. Warto do takich salonów zajrzeć i zapomnieć o bożym świecie – w końcu liczy się zabawa i nowe doświadczenia!

Zobacz także

Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem