Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera. Na podany adres e-mail wysłaliśmy wiadomość weryfikacyjną.
E-Sklep Holiday online Pogoda Live Holiday Park & Resort

5 aplikacji na telefon, które przydadzą się podczas wakacyjnego wypoczynku

Spakowałeś się już na wakacje i odliczasz sekundy do wyjazdu? Nie zapomnij pobrać kilku aplikacji, które mogą okazać się przydatne podczas urlopu w kraju i zagranicą. Zajrzyj do wpisu, w którym polecamy pięć apek, które u nas sprawdzają się zawsze. Dlaczego warto zrobić na nie miejsce na karcie pamięci? Sprawdź.

Praktyczne aplikacje – dlaczego mogą się przydać podczas wakacji?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach w dużym stopniu zaczęliśmy polegać na mobilnych aplikacjach, które pobieramy na telefon komórkowy i nosimy ze sobą wszędzie. Niektóre z nich są typowym “wypełniaczem czasu”, inne odciągają od obowiązków, ale jest też wiele takich, bez których trudno sobie wyobrazić codzienność. Pomagają nam dotrzeć na miejsce na czas, uniknąć niebezpieczeństwa, przyspieszyć robienie zakupów czy zadbać o zdrowie.

Praktyczne aplikacje przydadzą się także na wakacjach. Wtedy szczególnie cenimy sobie dobrą organizację, oszczędność czasu i pieniędzy, a także poczucie, że jesteśmy bezpieczni i posiadamy dostęp do wszystkich najnowszych informacji, jakie mogą nam być potrzebne w podróży. Nie wiesz, jakie apki pobrać? Poniżej przedstawiamy Ci pięć takich, które naszym zdaniem są must havem każdego turysty. Sprawdź, co trafiło na naszą listę.

Revolut, czyli kantor w kieszeni

Na pierwszym miejscu naszej listy znalazła się aplikacja Revolut, której popularność rośnie w zawrotnym tempie. Służy przede wszystkim do skutecznego zaopiekowania się swloimi finansami – również w podróży. Pozwala na automatyczną wymianę walut – nawet na drugim końcu świata, bez konieczności odwiedzania kantoru i w najbardziej korzystny dla użytkownika sposób. Dodatkowo umożliwia też oszczędzanie, inwestowanie w różne instrumenty oraz realizację płatności. Po pobraniu aplikacji warto sprawdzić, jakie dokładnie korzyści daje każdy z oferowanych przez nią planów (Standard, Plus, Premium, Metal).

Tripadvisor – przewodnik po okolicy

Tripadvisor to bardzo przydatna aplikacja dla tych, którzy podczas podróży nie lubią rozczarowań. Pozwala sprawdzić najciekawsze turystycznie miejsca w okolicy, w tym przede wszystkim miejsca na noclegi, różnego rodzaju atrakcje czy restauracje. Zanim wybierzesz się z dziećmi na wycieczkę bądź podejmiesz decyzję, czy wolisz hotel w Kołobrzegu, czy domki nad morzem w Niechorzu, sprawdź w Tripadvisor, jak dane miejsce ocenili inni użytkownicy.

Yanosik – ostrożnie i bezpiecznie do celu

Yanosik to absolutny niezbędnik każdego kierowcy. Wiele osób korzysta z tej aplikacji po to, by dowiedzieć się, gdzie trwają aktualnie kontrole policyjne, ale warto wiedzieć, że narzędzie to ma wiele innych zalet. Po pierwsze – pozwala na sprawną nawigację z czytelnymi komunikatami, po drugie pozwala rozeznać się w takich niebezpieczeństwach na drodze, jak wypadki, awarie innych aut czy roboty drogowe. Użytkownicy Yanosika tworzą społeczność, która pomaga sobie wzajemnie po to, by podróż na wakacje dla wszystkich była tak samo komfortowa i bezpieczna. Alternatywą dla tej apki może być na przykład Waze czy po prostu Google Maps.

Spotify, czyli podręczna biblioteka

Na naszej liście nie mogłoby zabraknąć aplikacji, która jest świetną dostarczycielką… rozrywki i emocji. Na wakacjach warto mieć ją pobraną na telefon, najlepiej w wersji premium – w takiej nie będą     Cię męczyć reklamy, a Ty będziesz mógł korzystać z aplikacji nawet w trybie offline. Spotify to nie tylko niekończąca się biblioteka pełna utworów, ale też zbiór interesujących podcastów. W sam raz na podróż samochodem, leniwy dzień na plaży czy jogging po pobliskim parku.

Polskie szlaki – mobilny przewodnik po kraj

Nocleg blisko morza w Ustroniu, wizyta na Suwalszczyźnie, a może wycieczka krajoznawcza po okolicach Warszawy? Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, warto wcześniej pobrać aplikację Polskie szlaki, która jest mobilną bazą po ponad 5 tysiącach tras, jakie można pokonać w pojedynkę, z przyjaciółmi czy z dziećmi. Jej zaletą są opisy i zdjęcia, które uatrakcyjnią wycieczkę i dodadzą jej merytorycznego charakteru. Z taką pomocą w smartfonie warto poznawać uroki kraju! Praktyczne aplikacje pomagają zorganizować czas wolny, zapewniają bezpieczeństwo, dostarczają rozrywki i pełnią dziesiątki innych ważnych na urlopie funkcji. Tych pięć, które opisaliśmy w tym poradniku, to oczywiście subiektywny wybór – możesz przejrzeć, jakie apki dostępne są w Google Play czy w App Store i pobrać takie, które idealnie odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Zobacz także

Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem Domki nad morzem